Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Erätuli n200g juustoleipä+25g lakkahillo , 1.luokkainen, pehmeä, täysrasvainen, kypsyttämätön tuorejuusto
Noin13,79 €
Vertailuhinta 13,79 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Pehmeä, täysirasvainen tuorejuusto lakkahillolla
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
MAITO, suola 0, 5%, juoksete. Lakkahillo.
Yhteystiedot
Valmistaja
Vaalan Juustola Oy
Puusepäntie 4 91700 VAALA
EAN
2379546400000
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 162 kJ / 280 kcal |
| Rasvaa | 22 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 15,5 g |
| Hiilihydraattia | 2,5 g |
| - josta sokereita | 2,5 g |
| Proteiinia | 18 g |
| Suola | 0,50 g |
| Kalsium | 560 mg |
| Natrium | 0,2 g |

