Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Findus Amerikkalainen pannukakku n. 110x45g
14,83 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Paksu ja kuohkea pannukakku, jota nautitaan perinteisesti aamiaiseksi vaahterasiirapin, pekonin ja kahvin kanssa.
Valmistusmaa
Saksa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, KANANMUNA, MAITO, sokeri, PIIMÄ, rapsiöljy, VEHNÄTÄRKKELYS, nostatusaineet (E450, E500), suola, vanilliini.
Yhteystiedot
Findus Finland Oy
Keilaranta 6, 02150 Espoo
https://www.findusfoodservices.fi, 0201-520200
EAN
2006729700007
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 222 kJ / 291 kcal |
| Rasvaa | 9,9 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,4 g |
| Hiilihydraattia | 42 g |
| - josta sokereita | 18 g |
| Proteiinia | 7,5 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 2 g |


