Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Foodin Kotimainen Heraproteiini, Vanilja 500g
Kaikki Foodin-tuotteetNoin19,75 €
Vertailuhinta 39,50 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
LAKTOOSITON VANILJAHERAPROTEIINI TREENIN TUEKSI
Pohjois-Suomesta kotoisin oleva laadukas ultrasuodatettu ja instantoitu heraproteiinikonsentraatti…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Pähkinä, Seesaminsiemenet, Kaura, Mantelit
Ainesosat
Ultrasuodatettu heraproteiini*(Suomi), vaniljauute, makeutusaine (steviasta saatavat stevioliglykosidit) *=maidosta. Valmistettu tehtaassa jossa käsitellään PÄHKINÖITÄ, MANTELEITA, SEESAMINSIEMENIÄ, MAITOPROTEIINIA JA GLUTEENITONTA KAURAA.
Yhteystiedot
Foodin
Metsälehmuksentie 7 40800 Vaajakoski
Valmistaja
Foodin
Metsälehmuksentie 7 40800 Vaajakoski
EAN
6430048239393
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Käyttöohje
Sekoita 0,5 dl heraproteiinia veteen (3 dl), smoothieisiin, tai käytä ruoanlaitossa lisäämään esim. leivonnaisten proteiinipitoisuutta. Yksi annos 38 g (1 dl) sisältää noin 28,7 g proteiinia.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 623 kJ / 388 kcal |
| Rasvaa | 5,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,7 g |
| Hiilihydraattia | 8,8 g |
| - josta sokereita | 0,5 g |
| Proteiinia | 75,6 g |
| Suola | 0,00 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,1 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 74 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

