Ladataan...

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Italiansalaatti on täyteläisen makuinen klassikko majoneesisalaatti. Italiansalaatti sopii mainiosti monen ruuan lisukkeeksi tai pieneen nälkään…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
majoneesi (rypsiöljy, vesi, etikka, vapaan kanan MUNANKELTUAINEN (Suomi), sokeri, jodioitu suola, muunnettu maissitärkkelys, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti), maltodekstriini, mausteet (SINAPINSIEMEN, valkopippuri)), spagetti (VEHNÄ), porkkana, herne, kinkkuvalmiste 4 % (kinkku, vesi, jodioitu suola, dekstroosi, aromit, säilöntäaine natriumnitriitti, savuaromi. Sianlihan alkuperä Suomi), kurkku, etikka, jodioitu suola, sokeri
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 995 kJ / 240 kcal |
| Rasvaa | 20 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,6 g |
| Hiilihydraattia | 12 g |
| - josta sokereita | 3,3 g |
| Proteiinia | 2,9 g |
| Suola | 0,68 g |
| Ravintokuitua | 0,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

