Ladataan...

Fresh Fresse Kana-caesarsalaatti 2,0 kg GN 1/1
Kaikki Fresh Servant -tuotteetPakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kana-Ceasarsalaatti
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Kalat, Maito, Pähkinä, Rikkidioksidi ja sulfiitit, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
Salaattisekoitus (jäävuori- ja romainesalaatti), broileri 26, 5 % (broilerinfilee (Suomi), suola, sokeri, tapiokatärkkelys, stabilisointiaineet (E450, E451)), juustolastu (pastöroitu MAITO, tärkkelys, suola, hapate, mikrobiologinen juoksute). Caesar-kastike 400 g: Rypsiöljy, vesi, väkiviinaetikka, sokeri, punaviinietikka (sis. SULFIITTEJA), suola, muunnettu maissitärkkelys, KANANMUNAJAUHE, kalakastike (ANJOVISUUTE, suola, sokeri), hiivauute, valkosipuli, mausteet, säilöntäaineet (E202, E211), sakeuttamisaineet (E412, E415). Leipäkuutiot 70 g: VEHNÄJAUHO, auringonkukkaöljy, VEHNÄGLUTEENI, suola, sokeri, hiiva, aromit, persilja. Saattaa sisältää jäämiä SOIJASTA, PÄHKINÄSTÄ ja SINAPISTA.
Yhteystiedot
Fresh Servant Oy Ab
68870 Edsevö
info@fresh.fi
Valmistaja
Fresh Servant Oy Ab
EAN
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 788 kJ / 188 kcal |
| Rasvaa | 14 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,4 g |
| Hiilihydraattia | 4,7 g |
| - josta sokereita | 1,7 g |
| Proteiinia | 11 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 0,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


