Ladataan...

Fresh SalaattiMestari Patonkiboksi mozzarella
Kaikki Fresh-tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
PATONKI, KYLMÄ TÄYTETTY LEIPÄ
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Sinappi, Ohra, Ruis, Vehnä
Ainesosat
Moniviljapatonki 53 % (VEHNÄ, vesi, leipäseos (maissihiutale, pellavansiemen, hirssi, auringonkukansiemen, RUISHIUTALE, VEHNÄGLUTEENI, dekstroosi, VEHNÄMALLASJAUHO, rapsiöljy, etsyymi, jauhonparanne (E300)), sokeri, hiiva, leivänparanne (vesi, VEHNÄJAUHO, suola, hapanjuuri (VEHNÄ), emulgointiaine (E472e)), rypsiöljy, jodioitu suola, OHRAMALLASJAUHO), pestomajoneesi 19 % (majoneesi (rapsiöljy, vesi, KANANMUNA, SINAPINSIEMEN, sokeri, suola, etikka, cayennepippuri, happamuudensäätöaineet (E270, E330), säilöntäaine (E202)), pestokastike (basilika, rypsiöljy, oliiviöljy, auringonkukansiemen, vaalea balsamietikka (viinietikka, rypälemehutiiviste), suola, valkosipuli, sokeri, mustapippuri, JUUSTOAROMI, happamuudensäätöaineet (E330, E300), muunnettu maissitärkkelys, säilöntäaineet (E202, E211)), tuorejuusto (pastöroitu rasvaton MAITO ja KERMA, suola, stabilointiaineet (E407, E410), hapate)), tomaatti, MOZZARELLAJUUSTO 8 %, jääsalaatti
Yhteystiedot
Valmistaja
FRESH SERVANT OY
MARJASAARENTIE 12 68870 EDSEVÖ
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Käyttöohje
Käytettävä mieluiten vuorokauden sisällä avaamisesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 026 kJ / 245 kcal |
| Rasvaa | 10 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,1 g |
| Hiilihydraattia | 29 g |
| - josta sokereita | 1,5 g |
| Proteiinia | 8,1 g |
| Suola | 0,84 g |
| Ravintokuitua | 2,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

