Ladataan...

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Friggs pizzariisikakku, herkullisella pizzan maulla. Sopii välipalaksi sellaisenaan tai suosikkitäytteilläsi päällystettyinä.
Valmistusmaa
Allergeenit
Maito, Seesaminsiemenet, Soijapavut
Ainesosat
Täysjyväriisi (78%), rapsiöljy, pizzan makuinen mausteseos (8, 9%) (JUUSTOJAUHE, herajauhe (MAIDOSTA), suola, sokeri, tomaattijauhe (11%), dekstroosi, hiivauute, valkosipulijauhe (4, 0%), yrtit (persilja, basilika (1, 5%), oregano), mausteuute (paprika, mustapippuri), aromi (MAITO), yrttiuute (oregano, |timjami), happamuudensäätöaine (sitruunahappo)). Saattaa sisältää jäämiä soijasta ja seesaminsiemenistä. Sisältää 78% täysjyvää.
Yhteystiedot
Midsona Finland Oy
PL 5, 01511 Vantaa
https://www.midsona.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytetään kuivassa, huoneenlämmössä (15–25 °C).
Käyttöohje
Nauti sellaisenaan tai suosikkipäällisen kanssa.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 871 kJ / 446 kcal |
| Rasvaa | 17 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2 g |
| Hiilihydraattia | 64 g |
| - josta sokereita | 4 g |
| Proteiinia | 8,1 g |
| Suola | 1,60 g |
| Ravintokuitua | 3,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 1 kpl |
|---|---|
| Energia | 156 kJ / 37 kcal |

