Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Haapala n200g juustoleipä vähälaktoosinen, 1.luokkainen, pehmeä, täysrasvainen, kypsyttämätön tuorejuusto
Noin12,73 €
Vertailuhinta 12,73 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Pehmeä, täysirasvainen tuorejuusto
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
MAITO, suola (<0, 8% painosta), juoksete.
Yhteystiedot
Valmistaja
Vaalan Juustola Oy
Puusepäntie 4 91700 Vaala
EAN
2379511100003
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 162 kJ / 280 kcal |
| Rasvaa | 22 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 15,5 g |
| Hiilihydraattia | 2,5 g |
| - josta sokereita | 2,5 g |
| Proteiinia | 18 g |
| Suola | 0,50 g |
| Kalsium | 560 mg |
| Natrium | 0,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 1 g |

