Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Hirvelän Kaurasmoothie Mansikka 28 g
Kaikki Hirvelän-tuotteetNoin0,95 €
Vertailuhinta 33,93 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Hirvelän Kaurasmoothiesta valmistat muutamalla lusikan pyöräytyksellä herkullisen aamu- tai välipalan. Voit sekoittaa sen maitoon, kaurajuomaan,…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Kaura
Ainesosat
KAURAlese, sokeri, mansikkajauhe.
Yhteystiedot
Hirvelän Kauratuotteet Oy
Tuotantolinja 6, 36220 Kangasala
https://www.hirvelan.fi
Valmistaja
Hirvelän Kauratuotteet Oy
Tuotantolinja 6, 36220 Kangasala
https://www.hirvelan.fi
EAN
6429811243033
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Kuivassa ja viileässä, auringonvalolta suojattuna.
Käyttöohje
Kaada pussin sisältö kahteen desilitraan maitoa, kaurajuomaa, jogurttia tai rahkaa. Sekoita lusikalla herkullinen ja ravinteikas smoothie!
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 515 kJ / 362 kcal |
| Rasvaa | 6,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1 g |
| Hiilihydraattia | 52,5 g |
| - josta sokereita | 24,2 g |
| Proteiinia | 15,1 g |
| Suola | 0,00 g |
| Ravintokuitua | 16,5 g |
| Betaglukaani | 7,4 g |

