Ladataan...

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Lihis kahdella nakilla on nakkikioskien klassikko! Mehevä lihapiirakka sisältää kaksi herkullisesti napsahtavaa HK Aitonakki™ -nakkia ja…
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
HK Aitonakki 33 % (suomalainen liha (porsas, nauta), vesi, kamara, muunnettu tärkkelys, stabilointiaine (E450), jodioitu suola, dekstroosi, lihaproteiini, perunakuitu, mausteet (mm.korianteri, kumina, paprika), hapettumisenestoaine (askorbiinihappo), aromit, säilöntäaine(E250). Makkarankuorena lampaansuoli. Lihapitoisuus 68 %), lihapiirakka (VEHNÄJAUHO, vesi, kasviöljyt (rypsi, auringonkukka), jauheliha 4 % (suomalainen naudanliha, vesi, suola, stabilointiaine (E451), glukoosi, hapettumisenestoaine (E301), mustapippuri, valkopippuri), riisi, hiiva, sokeri, suola, kokonaan kovetettu rypsiöljy, sipuli, mausteseos (suola, maltodekstriini, dekstroosi, aromit, mausteet (mm. mustapippuri), hiivauute, salmiakki), poltettu sokeri, jauhonparanne (E300)).
Yhteystiedot
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle under + 6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 295 kJ / 309 kcal |
| Rasvaa | 21 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,8 g |
| Hiilihydraattia | 23 g |
| - josta sokereita | 1,6 g |
| Proteiinia | 8,2 g |
| Suola | 1,30 g |
| Ravintokuitua | 1,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


