Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Lihis on välipalojen ja pikkunälän kestosuosikki. Muhkean mehevä perinteinen lihapiirakkamme on täytetty suomalaisella naudan jauhelihalla ja…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Soijapavut, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, kasviöljyt (rypsi, auringonkukka), jauheliha 10 % (suomalainen naudanliha, vesi, suola, stabilointiaine (E451), glukoosi, hapettumisenestoaine (E301), mustapippuri, valkopippuri), riisi, hiiva, sokeri, suola, sipuli, kokonaan kovetettu rypsiöljy, mausteseos (suola, maltodekstriini, dekstroosi, aromit, mausteet (mm. mustapippuri), hiivauute, salmiakki), jauhonparanne (E300).
Yhteystiedot
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100000615
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
alle + 6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 351 kJ / 323 kcal |
| Rasvaa | 18 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,8 g |
| Hiilihydraattia | 32 g |
| - josta sokereita | 1,7 g |
| Proteiinia | 7 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 23 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

