Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Huhtahyvät Meetvurstin kantapala n1kg
Kaikki Huhtahyvät-tuotteetNoin6,35 €
Vertailuhinta 6,29 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Savustettu kestomakkara.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Soijapavut, Sinappi
Ainesosat
Porsaanliha (useat EU maat), hevosenliha (useat EU maat ja muut kuin EU-maat), naudanliha (useat EU maat), silava, SOIJAPROTEIINIVALMISTE, suola, sianlihaproteiini (hemoglobiini), dekstroosi, sakkaroosi, maltodekstriini, mausteet (mm. SINAPPI, paprika, chili, inkivääri, juustokumina, valkosipuli, humala, rapsinsiemen, korianteri, mauste-, valko- ja mustapippuri, muskottipähkinä, fenkolinsiemen, rosepippuri), kuivattu kasvivalmiste (punajuuri), mausteuutteet, aromit (savu), hiivauute, hapettumisenestoaineet (E301, E316), säilöntäaine (E250).
EAN
2390519800009
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 700 kJ / 400 kcal |
| Rasvaa | 35 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 14,5 g |
| Hiilihydraattia | 0 g |
| - josta sokereita | 0 g |
| Proteiinia | 22 g |
| Suola | 3,90 g |
| Ravintokuitua | 1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


