Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Kinuski-Puolukkapulla 2 kpl 140 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin2,24 €
Vertailuhinta 16,00 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Mehevä kinuskia ja puolukkaa sisältävä pulla.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Mantelit, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, kinuskitäyte (21 %)(Suomi)(sokeri, glukoosisiirappi, vesi, laktoositon VOI, laktoositon MAITOJAUHE, sakeuttamisaineet (E440, E509, E452), karamellisiirappi, suola, säilöntäaine (E202), aromi), sokeri, puolukka (7, 1 %), kasviöljy (rypsi, rapsi), vesi, KANANMUNA, hiiva, VEHNÄGLUTEENI, jodioitu suola, kardemumma. Saattaa sisältää pieniä määriä mantelia.
Yhteystiedot
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1.31600 Jokioinen
EAN
6416627103668
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 380 kJ / 330 kcal |
| Rasvaa | 8,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 53 g |
| - josta sokereita | 19 g |
| Proteiinia | 7,6 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintokuitua | 2,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

