Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Kinuskikakku 650g Pakattu 8 h
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin20,99 €
Vertailuhinta 32,80 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kinuskikermakakku
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Pähkinä, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Mantelit, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, sokeri, VISPIKERMA, vesi, kovetettu palmuöljy, mansikka, KANANMUNA, riisi, glukoosisiirappi, LAKTOOSIton VOI, LAKTOOSIton MAITOJAUHE, VEHNÄTÄRKKELYS, rypälesokeri nostatusaineet (E450, E500), stabilointiaineet (E407, E420, E463, E464), MAITOPROTEIINI, muunnettu tärkkelys, emulgointiaineet (riisitärkkelys, E475, E471, E472e, E322, E433, E341, E466, E435), sakeuttamisaineet (E440, E509, E452), happamuudensäätöaineet (E330, E333), suola, aromit (vanilliini), luontainen aromi (vanilja), säilöntäaineet (E202), värit (E160a, E120, E 150c). Tuotteessa kinuskia 22%
Yhteystiedot
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
Valmistaja
Jokioisten Leipä
Jokioinen
EAN
6416627008840
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 075 kJ / 257 kcal |
| Rasvaa | 10 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,9 g |
| Hiilihydraattia | 37 g |
| - josta sokereita | 26 g |
| Proteiinia | 2,8 g |
| Suola | 0,40 g |
| Ravintokuitua | 0,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


