Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Leipä alppileipä vehnäleipä siivutettu 470 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin1,95 €
Vertailuhinta 4,15 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
vehnäleipä
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, vesi, RUISMALLAS, hiiva, suola, VEHNÄGLUTEENI, siirappi, kasviöljy (palmu, rypsi), dekstroosi (VEHNÄ), emulgointiaine (E472e)
EAN
6416627001490
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 187 kJ / 284 kcal |
| Rasvaa | 2,5 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,4 g |
| Hiilihydraattia | 53 g |
| - josta sokereita | 1 g |
| Proteiinia | 8,6 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

