Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Leipä kanelikierreviineri gluteeniton 65 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin2,10 €
Vertailuhinta 32,31 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Gluteeniton kanelipulla
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄTÄRKKELYS, kasvirasva ja -öljy (palmu, rapsi, kookos), vesi, sokeri, voi (MAIDOSTA), KANANMUNA, hiiva, rasvaton MAITOJAUHE, kaneli 2 %, kardemumma, suola, psylliumsiemenkuorijauho, sakeuttamisaineet (E412, E466, ksantaanikumi), nostatusaineet (E575, E500), emulgointiaine (E471), happamuudensäätöaine (E330), aromit.
EAN
6430028922031
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 768 kJ / 423 kcal |
| Rasvaa | 23 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 12 g |
| Hiilihydraattia | 51 g |
| - josta sokereita | 22 g |
| Proteiinia | 1,9 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 1,5 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


