Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Leipä lihapiirakka pakattu 2 x 170 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin2,94 €
Vertailuhinta 8,65 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Jokioisten perinteinen lihapiirakka.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, kasvirasva (rapsi, palmu, shea), naudanliha (9%), riisi, hiiva, lihaliemijauhe [suola, mausteet (mustapippuri, valkopippuri, paprika, korianteri), maltodekstriini (maissi), glukoosi, aromit (umami, liha), hiivauute, rypsiöljy], sipuli, emulgointiaine (E471)
Yhteystiedot
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
EAN
6416627006051
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytettävä alle +6 asteessa. Pakattu suojakaasuun.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 354 kJ / 325 kcal |
| Rasvaa | 20 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,1 g |
| Hiilihydraattia | 29 g |
| - josta sokereita | 1,9 g |
| Proteiinia | 6,6 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 1,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


