Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Leipä metsämansikkawiener 2x90 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin2,88 €
Vertailuhinta 16,00 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Matsämansikkawiener
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, kasvirasva ja -öljy (palmu, rypsi, rapsi, auringonkukka), sokeri, vesi, KANANMUNA, mansikka (2%), hiiva, jodioitu suola, sakeuttamisaineet (muunnettu perunatärkkelys, E404), glukoosisiirappi, kardemumma, muunnettu maissitärkkelys, hyytelöimisaine (pektiini), emulgointiaineet (E481, E471, E475), aromit (mm. vanilja), happamuudensäätöaineet (sitruunahappo, kalsiumkarbonaatti, kalsiumfosfaatti, kalsiumsitraatti), säilöntäaine (kaliumsorbaatti), värit (beta-karoteeni, karmiini).
Yhteystiedot
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
EAN
6416627004279
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 362 kJ / 326 kcal |
| Rasvaa | 16 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,2 g |
| Hiilihydraattia | 40 g |
| - josta sokereita | 17 g |
| Proteiinia | 5,2 g |
| Suola | 0,70 g |
| Ravintokuitua | 1,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


