Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Leipä piispanmunkki 2 kpl 200 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin2,99 €
Vertailuhinta 14,95 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Vadelmahillo täytteinen sokeri kuorrute munkki
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO, kasvirasva (rypsi, palmu), vesi, vadelmahillo [sokeri, vadelma, vesi, hyytelöimisaineet (E1442, E440), happamuudensäätöaine (E330), säilöntäaine (E202)], sokeri, hiiva, suola, VEHNÄGLUTEENI, tärkkelyssiirappi (maissi), emulgointiaine (E472e, E471), dekstroosi, aromi, väri (E120)
EAN
6416627005191
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 586 kJ / 379 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,9 g |
| Hiilihydraattia | 54 g |
| - josta sokereita | 28 g |
| Proteiinia | 5,3 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintokuitua | 1,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

