Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Jokioisten Leipä rahkamansikkawiener 2x110 g
Kaikki Jokioisten Leipä -tuotteetNoin3,47 €
Vertailuhinta 15,77 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Rahkamansikkawiener
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, kasvirasva ja -öljy (palmu, rypsi, kookos, auringonkukka), mansikkatäyte (15%) (sokeri, vesi, mansikka, muunnettu maissitärkkelys, hyytelöimisaine E440, happamuudensäätöaineet (sitruunahappo, kalsiumsitraatti), aromit, säilöntäaine (kaliumsorbaatti), väri (karmiini)), MAITOrahka (8%), sokeri, KANANMUNA, hiiva, glukoosisiirappi, jodioitu suola, LAKTOOSI, herajauhe (MAITO), sakeuttamisaineet (muunnettu perunatärkkelys, E404), emulgointiaineet (E472e, E471, E475, E492, SOIJAlesitiini), dekstroosi, aromit (mm. vanilja), happamuudensäätöaine (natriumsitraatti), väri (beta-karoteeni)
Yhteystiedot
Valmistaja
Jokioisten Leipä Oy
Leivänkuja 1, 31600 Jokioinen
EAN
6416627004255
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 255 kJ / 300 kcal |
| Rasvaa | 16 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 8,1 g |
| Hiilihydraattia | 33 g |
| - josta sokereita | 17 g |
| Proteiinia | 4,6 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintokuitua | 1,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,9 g |


