Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Bataatti on maultaan juuri sopivan makea ja sen takia se sopii moneen. Juustoportin bataattisose valmistetaan niin, että bataatin aidot aromit…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Bataatti (100 %).
Yhteystiedot
Kasvis Galleria Oy
Tutkakatu 1, 70800 Kuopio
https://www.juustoportti.fi
EAN
6405278010401
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilyy avaamattomana alle +6°C pakkauksessa merkittyyn päivään.
Käyttöohje
Kasvissoseiden tavoin keittoihin, patoihin, laatikoihin ja leivontaan.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 340 kJ / 80 kcal |
| Rasvaa | 0,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,1 g |
| Hiilihydraattia | 16,8 g |
| - josta sokereita | 4,2 g |
| Proteiinia | 1,6 g |
| Suola | 0,10 g |
| Ravintokuitua | 3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 23 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat


