Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Juustoportti Kuohukerma 5 dl laktoositon
Kaikki Juustoportti-tuotteetNoin3,79 €
Vertailuhinta 7,58 €/l
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kuohukermaa sopii hyvin leivontaan, se tuo ruokiin rakennetta ja makua, vaahtoutuu nopeasti ja kestää hyvin myös lämmitystä. Juustoportti on…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
Korkeapastöroitu KERMA ja stabilointiaine (karrageeni)
Yhteystiedot
Juustoportti Food Oy
Meijeritie 3, 61600 Jalasjärvi
https://www.juustoportti.fi/juustoportti/yhteystiedot/palaute/
Valmistaja
Juustoportti Food Oy
Meijeritie 3, 61600 Jalasjärvi
https://www.juustoportti.fi/juustoportti/yhteystiedot/palaute/
Markkinoija
Juustoportti Food Oy
Meijeritie 3, 61600 Jalasjärvi
asiakaspalvelu@juustoportti.fi
EAN
6408653124700
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys +2 - +6°C. Säilyy avattuna jääkaapissa 3-4 päivää.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 400 kJ / 340 kcal |
| Rasvaa | 35 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 21 g |
| Hiilihydraattia | 3 g |
| - josta sokereita | 3 g |
| Proteiinia | 2 g |
| Suola | 0,10 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


