Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Porkkana on juuresten klassikko, joka sopii hyvin ruokaan kuin ruokaan. Tässä täysin suomalaisessa porkkanasoseessa on myös maut kohdillaan. Soseet…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Porkkana (99%), muunnettu tärkkelys
Yhteystiedot
Kasvis Galleria Oy
Tutkakatu 1, 70800 Kuopio
https://www.juustoportti.fi
EAN
6405278820512
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilyy avaamattomana alle +6°C pakkauksessa merkittyyn päivään.
Käyttöohje
Kasvissoseiden tavoin keittoihin, patoihin, laatikoihin ja leivontaan.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 138 kJ / 33 kcal |
| Rasvaa | 0,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,1 g |
| Hiilihydraattia | 6,3 g |
| - josta sokereita | 5,3 g |
| Proteiinia | 0,6 g |
| Suola | 0,10 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 23 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat


