Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Paneroidut kanan fileesiivut ovat valmiiksi paistettuja ja maustettuja kananpaloja, jotka sopivat tarjoiltavaksi osana ateriakokonaisuutta. Atrian…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Vehnä
Ainesosat
broilerinliha (64 %), vesi, VEHNÄJAUHO, rapsiöljy, mausteet (paprika, ancho chili, valkosipuli, jalapeno, cayenne, kurkuma, valkopippuri), jodioitu suola, auringonkukkaöljy, dekstroosi, etikkajauhe, nostatusaineet (E 500, E 450), aromit (mm. paprika), sakeuttamisaineet (guarkumi, ksantaanikumi), stabilointiaineet (E 451, E 450), happamuudensäätöaine sitruunahappo. Voimakassuolainen. Broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2007167700000
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 717 kJ / 171 kcal |
| Rasvaa | 6,9 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,7 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 1,3 g |
| Proteiinia | 16 g |
| Suola | 1,40 g |
| Ravintokuitua | 0,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

