Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kokkikartanon isoissa lihapullissa on reilusti Snellmanin kotimaista naudan- ja sianlihaa sekä tuoretta sipulia. Kastike on valmistettu aitoon,…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Kermakastike: Vesi, lihaliemi (vesi, naudan luut, naudanliha, sipuli, mausteet (mustapippuri, maustepippuri, laakerinlehti), suola), Valio® KERMA (Suomi), tuore sipuli, VEHNÄJAUHO, Valio® VOI (Suomi), tomaattisose, rypsiöljy, jodioitu suola, karamellisoitu sokerisiirappi, mauste-, musta- ja valkopippuri, laakerinlehti. Lihapullat: Snellmanin naudan- ja sianliha 87 % (Suomi), tuore sipuli, korppujauho (VEHNÄJAUHO, suola, hiiva), vesi, KANANMUNA, Valio® KERMA, suola, mausteet (musta-, mauste- ja valkopippuri), rypsiöljy.
Yhteystiedot
Snellmanin Kokkikartano Oy, Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
EAN
2002239800008
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 179 g |
| Rasvaa | 13,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,2 g |
| Hiilihydraattia | 6 g |
| Proteiinia | 9,3 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 0,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,1 g |

