Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Tuotetiedot
Tuotetiedot
Aineksia ei tarvitse olla monta, kunhan ne maistuu yhdessä. Niin kuin tämä meidän lohipasta, jossa on reilusti suomalaista kirjolohta ja siihen…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Soijapavut, Sinappi, Vehnä
Ainesosat
Vesi, suomalainen KERMA, Snellmanin Kunnon pekoni 19 % (porsaanliha (Suomi), suola, sokeri, silava, säilöntäaine (E250)), pasta (Eu) (DURUMVEHNÄJAUHO), Grana Padano juusto (MAITO (Italia), suola, juoksute, KANANMUNAN LYSOTSYYMI (E1105)), peruna-maissitärkkelys, rypsiöljy, persilja, jodioitu suola, mustapippuri.
Yhteystiedot
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
https://www.kokkikartano.fi, 02 900 67800
Valmistaja
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 0425, Kerava
EAN
2005148300003
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 868 kJ / 208 kcal |
| Rasvaa | 12 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,9 g |
| Hiilihydraattia | 15 g |
| - josta sokereita | 1,3 g |
| Proteiinia | 9,8 g |
| Suola | 0,83 g |
| Ravintokuitua | 0,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

