Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Lapin Leipomo Saaristolaisleipä, siivutettu 350g
Kaikki LAPIN LEIPOMO -tuotteetNoin3,99 €
Vertailuhinta 11,40 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Saaristolaisleipä on tumma ja tiivis hapanimeläleipä, joka on täydellinen lisuke juhlapöytään.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis, Vehnä
Ainesosat
laktoositonPIIMÄ (pastöroitu MAITO, hapate), VEHNÄjauho, siirappi, RUISmallas, VEHNÄrouhe, RUISjauho, vesi, hiiva, suola.
Yhteystiedot
Valmistaja
Lapin Leipomo Oy
Ahjotie 24, 96320, Rovaniemi
0401459043
EAN
6430059500567
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 030,5 kJ / 246,3 kcal |
| Rasvaa | 1,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,2 g |
| Hiilihydraattia | 46,8 g |
| - josta sokereita | 13,2 g |
| Proteiinia | 7,7 g |
| Suola | 0,50 g |
| Ravintokuitua | 7 g |
| Natrium | 0,2 g |
