Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Leivon Leipomo Juustoleipä 330g vehnäleipä
Kaikki Leivon Leipomo -tuotteetNoin3,29 €
Vertailuhinta 9,97 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Juustokuorrutteinen pehmeä vehnäleipä
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Kaura, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, JUUSTO (9%), hiiva, rapsiöljy, täysjyväKAURAhiutale, jodioitu suola, VEHNÄgluteeni, sokeri, juustojauhe (muunnettu perunatärkkelys, herajauhe (MAITO), MAITOjauhe, MAITOproteiini, palmuöljy, aromi, glukoosisiirappi, suola, VEHNÄkuitu, VEHNÄtärkkelys, KANANMUNA, hiivauute, luontainen aromi, kurkuma), emulgointiaine (E472e), VEHNÄmallasjauho.
Yhteystiedot
Leivon Leipomo Oy
Keihäskatu 4 33530 Tampere
+35832585250/leivo.tilaus@leivonleipomo.fi/https://www.leivonleipomo.fi
EAN
6424200021810
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 200 kJ / 284 kcal |
| Rasvaa | 5,7 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 45 g |
| - josta sokereita | 1,2 g |
| Proteiinia | 11,7 g |
| Suola | 1,80 g |
| Ravintokuitua | 3,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0,1 g |

