Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Linkosuo Kaurasipsi valkosipuli 120g
Kaikki Linkosuo-tuotteetNoin2,55 €
Vertailuhinta 21,25 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Valkosipuli on kaurasipsifanien suosikki - jo vuodesta 2018. Me halusimme Linkosuolla kehittää tuotteen, jossa yhdistyvät kauran pehmeä maku ja…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
KAURAJAUHO 73 %, mausteseos [dekstroosi, sipuli, valkosipuli, maltodekstriini, hiivauute, mausteet (persilja, valkopippuri), happamuudensäätöaine (sitruunahappo)], kasviöljy (rypsi tai rapsi vaihtelevin osuuksin), vesi, perunatärkkelys, siirappi, kasvikuitu (psyllium), suola, hiiva. Saattaa sisältää pieniä määriä vehnän, rukiin ja maidon ainesosia.
Yhteystiedot
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400004059
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä, valolta suojattuna
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 857 kJ / 442 kcal |
| Rasvaa | 14 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,6 g |
| Hiilihydraattia | 63 g |
| - josta sokereita | 6,7 g |
| Proteiinia | 12 g |
| Suola | 1,40 g |
| Ravintokuitua | 7,4 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

