Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Pekan Leipä Munkkirinkeli 4kpl 380g
Kaikki Pekan Leipä -tuotteetNoin3,99 €
Vertailuhinta 10,50 €/kg
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Pehmoinen ja maistuva, kardemummalla maustettu ja sokerissa pyöritelty munkki.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, kasvirasva- ja öljy (palmu), sokeri, hiiva, suola, kardemumma.
Yhteystiedot
Valmistaja
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
https://www.pekanleipa.fi
Markkinoija
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147005268
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 480 kJ / 350 kcal |
| Rasvaa | 15 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,7 g |
| Hiilihydraattia | 48 g |
| - josta sokereita | 13 g |
| Proteiinia | 6,6 g |
| Suola | 0,80 g |
| Ravintokuitua | 2,1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


