Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Porin Leipä Pehmeä arkisämpylä 6kpl/360g
Kaikki Porin Leipä -tuotteetNoin1,39 €
Vertailuhinta 3,86 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Pehmeä ja koko perheelle sopiva arkisämpylä! Nauti kotimaisista jauhoista leivotusta herkullisesta mausta ja rakenteesta, joka maistuu niin pienille…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄjauho, vesi, hiiva, OHRAmallasuute, vehnägluteeni, margariini (rapsiöljy, vesi, emulgointiaine E471, suola, aromi), jodioitu suola, vehnähapanjuuri, jauhonparanne E300.
Yhteystiedot
Porin Leipä Oy
Karjalankatu 8, 28130 Pori
https://www.porinleipa.fi
EAN
6434300156602
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 000 kJ / 236 kcal |
| Rasvaa | 2,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,2 g |
| Hiilihydraattia | 44 g |
| - josta sokereita | 0,7 g |
| Proteiinia | 9 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 2,8 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

