Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Porin Leipä Ruispalat 9kpl/540g
Kaikki Porin Leipä -tuotteetNoin1,65 €
Vertailuhinta 3,06 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Porin Leipä Ruispalat 9kpl/540g
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Ruis, Vehnä
Ainesosat
TÄYSJYVÄRUIS (-jauho, -rouhe, mallas), vesi, VEHNÄjauho, siirappi, mallasuute (OHRA, ruis), vehnägluteeni, hiiva, jodioitu suola, jauhonparanne E300. TÄYSJYVÄRUISTA 73 % leivän viljasta ja 49 % leivästä.
Yhteystiedot
Porin Leipä Oy
Karjalankatu 8, 28130 Pori
https://www.porinleipa.fi
EAN
6434300117603
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 025 kJ / 243 kcal |
| Rasvaa | 1,4 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,2 g |
| Hiilihydraattia | 45 g |
| - josta sokereita | 2,5 g |
| Proteiinia | 8,2 g |
| Suola | 0,89 g |
| Ravintokuitua | 8,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
