Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Porokylän Kartanon Täyskaura 460 g Kauravuokaleipä
Kaikki Porokylän-tuotteetNoin3,09 €
Vertailuhinta 6,72 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
100 % suomalaista täysjyväkauraa leivottuna Pohjois-Karjalassa – pehmeä, runsaskuituinen ja mehevä täysjyväleipä arkeen.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
KAURAjauho, -rouhe, -hiutale ja -lese (Suomi), vesi, VEHNÄGLUTEENI, KAURAkuitu, siirappi, jodioitu suola, kasviöljy (rypsi, rapsi), perunakuitu, hiiva, säilöntäaine (E202).
Yhteystiedot
Porokylän Leipomo Oy
Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013316940
EAN
6416192021466
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 955 kJ / 228 kcal |
| Rasvaa | 4,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,6 g |
| Hiilihydraattia | 33 g |
| - josta sokereita | 1,8 g |
| Proteiinia | 11 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 6,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

