Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Porokylän Lanttukukko 1 kg
Kaikki Porokylän-tuotteetNoin16,80 €
Vertailuhinta 16,80 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perinteinen pohjois-karjalainen lanttukukko
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Kalat, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
lanttu (40 %. Alkuperä Suomi), VEHNÄhiivaleipäjauho, sianliha (23 %. Alkuperä Suomi), vesi, RUISjauho, kasviöljy (rypsi, rapsi), sokeri, jodioitu suola, hiiva, jauhonparanne (E300).
Yhteystiedot
Porokylän Leipomo Oy
Porokylän Leipomo Oy, Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013 316940, https://www.porokylanleipomo.fi, myynti@porokylanleipomo.fi, Facebook
EAN
6416192000607
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle + 6°C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 788 kJ / 188 kcal |
| Rasvaa | 6,1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,6 g |
| Hiilihydraattia | 23 g |
| - josta sokereita | 3,2 g |
| Proteiinia | 8,7 g |
| Suola | 1,20 g |
| Ravintokuitua | 3,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


