Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Porokylän Marjapiiras 2 kpl / 150 g gluteeniton
Kaikki Porokylän-tuotteetNoin3,89 €
Vertailuhinta 25,93 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Gluteeniton ja laktoositon marjapiiras Lieksasta, jossa rapea muropohja ja mehevä marjatäyte kohtaavat – lusikalla nautittava herkku, joka maistuu…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Seesaminsiemenet, Sinappi, Kaura
Ainesosat
sokeri, laktoositon VOI, riisijauho, vesi, vadelma, puolukka, maissitärkkelys, tapiokatärkkelys, boysenmarja, perunatärkkelys, muunnettu maissitärkkelys (E1442), nostatusaine (E450, E500), sakeuttamisaineet (E460, E466, E415), vaniljasokeri, jodioitu suola, säilöntäaine (E202), psyllium, aromit, happamuudensäätöaineet (E330), punajuurimehutiiviste.
Yhteystiedot
Porokylän Leipomo Oy
Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013 316940, https://www.porokylanleipomo.fi, myynti@porokylanleipomo.fi, Facebook
EAN
6416192084591
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Käyttöohje
Sulatettu. Varastoitu pakasteena. Ei saa pakastaa uudelleen.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 434 kJ / 343 kcal |
| Rasvaa | 16 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 9,1 g |
| Hiilihydraattia | 48 g |
| - josta sokereita | 25 g |
| Proteiinia | 1,5 g |
| Suola | 0,80 g |
| Ravintokuitua | 1,2 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 21 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat


