Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Pulla-Pirtti Aamuhetki-sämpylä 8/400g halkaistu laktoositon kuidun lähde vehnäsämpylä
Kaikki Pulla-Pirtti-tuotteetNoin1,99 €
Vertailuhinta 4,97 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Maistuva vehnäsämpylä päivän jokaiseen hetkeen.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ohra, Kaura, Ruis, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄ (jauho, rouhe), vesi, hiivaleipäVEHNÄjauho, tumma unikonsiemen, sokeri, rapsiöljy, hiiva, suola, VEHNÄgluteeni, jauhonparanne (E300), OHRAmallas. Valmistettu linjalla, jossa käsitellään myös kauraa ja ruista.
Yhteystiedot
Pulla-Pirtti Oy
Lepolantie 17, 90410 Oulu
010 5483600, https://www.pullapirtti.com
EAN
6438706207845
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 174 kJ / 280 kcal |
| Rasvaa | 3,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,4 g |
| Hiilihydraattia | 49,3 g |
| - josta sokereita | 3 g |
| Proteiinia | 9,7 g |
| Suola | 1,15 g |
| Ravintokuitua | 3,9 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

