Ladataan...

Sarpi Mansikkaviineri 2kpl/200g
Kaikki Sarpi-tuotteetTuotetiedot
Tuotetiedot
Rapea voitaikina, täyteläistä vaniljakreemiä ja mehukkaita mansikoita – tämä viineri maistuu kesältä!
Valmistusmaa
Allergeenit
Muna, Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Laktoosi, Vehnä
Ainesosat
Viineripohja (VEHNÄjauho, vesi, VOI, KANANMUNA, sokeri, hiiva, MAITOjauhe, vehnägluteeni, jodioitu suola, emulgointiaine E472e, vehnämallasjauho, jauhonparanne E300), vaniljakreemi [vesi, sokeri, glukoosi-fruktoosisiirappi, muunnettu tärkkelys E1442, värit (E160a, E101), stabilointiaineet (E460, E516, E466), suola, säilöntäaine E202, happamuudensäätöaineet (E330, E332ii), aromi], mansikka 15 %, hyytelö [vesi, sokeri, glukoosi-fruktoosisiirapppi, sakeuttamisaine E440, happamuudensäätöaineet (E330, E332, E509), säilöntäaine E202], kuorrute (sokeri, kokonaan kovetettu kookosrasva, kokonaan kovetettu auringonkukkaöljy, maitojauhe, LAKTOOSI, emulgointiaine E322, luontainen vanilja-aromi), tuoreJUUSTO, sokeri, vanilja-aromi (aromi, väri E150a), muunnettu tärkkelys.
EAN
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 088 kJ / 260 kcal |
| Rasvaa | 12 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,5 g |
| Hiilihydraattia | 34 g |
| - josta sokereita | 19 g |
| Proteiinia | 3,9 g |
| Suola | 0,40 g |
| Ravintokuitua | 1,6 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 1 g |


