Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Runsaskuituinen, vähärasvainen, suolaton, vegaaninen. Hyvää Suomesta tuote, 100 % suomalaista ruista. Perinteistä tummaa rouhittua ruismallasta.…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Ruis
Ainesosat
RUISmallas
Yhteystiedot
Laihian Mallas Oy
66400 Laihia
06-475 2111
EAN
6421000090008
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Kuivassa ja viileässä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 463 kJ / 346 kcal |
| Rasvaa | 1,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,4 g |
| Hiilihydraattia | 66 g |
| - josta sokereita | 9 g |
| Proteiinia | 10 g |
| Suola | 0,00 g |
| Ravintokuitua | 14 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 29 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat


