Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Ei valikoimassa
Vaasan OOH Pikkudonitsi 170g 11 kpl
Kaikki Vaasan-tuotteetNoin2,58 €
Vertailuhinta 15,18 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Pehmeitä donitsiherkkuja jaettavaksi useammalle.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Muna, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
VEHNÄJAUHO (Suomi, Saksa), sokeri, KANANMUNA, kasviöljy (palmu, rapsi), vesi, glukoosisiirappi, muunnettu tärkkelys, nostatusaine (E 450, E 500), suola, tärkkelys, emulgointiaine (E 471, E 475, E 477, E 481), aromi ja jauhonparanne (E 300).
Yhteystiedot
Vaasan Oy
PL 315, 00181 Helsinki, puh. 0800 125 125
EAN
6416297050651
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 569 kJ / 374 kcal |
| Rasvaa | 17 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 6,9 g |
| Hiilihydraattia | 49 g |
| - josta sokereita | 26 g |
| Proteiinia | 5,7 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 1,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


