Ladataan...
Vaihda kieltä
Byt språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Vehnäpaahtoleipä kotimaisesta viljasta, laktoositon. Pakkaus sisältää 19 viipaletta.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito, Gluteenia sisältävät viljat ja -tuotteet, Vehnä
Ainesosat
AINESOSAT: VEHNÄJAUHO (sisältää jauhonparannetta (E 300)), kasviöljy (rypsi, rapsi - vaihtelevin osuuksin), sokeri, leivänparanne (VEHNÄJAUHO, emulgointiaine (E 481 kasviperäinen), jauhonparanne (E 300)), jodioitu suola, kuivahiiva, säilöntäaine (E 282). Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa. Vehnän alkuperä on Suomi.
Yhteystiedot
SOK
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Valmistaja
Linkosuon Leipomo Oy
EAN
6438574005871
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys huoneenlämmössä
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 179 kJ / 279 kcal |
| Rasvaa | 4,3 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,5 g |
| Hiilihydraattia | 50 g |
| - josta sokereita | 1,7 g |
| Proteiinia | 8,6 g |
| Suola | 1,00 g |
| Ravintokuitua | 3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 21 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat

