Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Piltti Aurinkoinen on herkullinen mangosta, aprikoosista ja ananaksesta tehty sose. Tuote sisältää runsaasti C-vitamiinia. Lapsille 4 kuukauden iästä…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Vesi, aprikoosisose 27%, mangosose 23%, ananassose 7, 7%, tapiokatärkkelys, C-vitamiini. Ei sisällä gluteenia.
Yhteystiedot
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com, 0800-06161
EAN
7613035117587
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 222 kJ / 52 kcal |
| Rasvaa | 0,2 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0 g |
| Hiilihydraattia | 12 g |
| - josta sokereita | 7,1 g |
| Proteiinia | 0,3 g |
| Suola | 0,03 g |
| Ravintokuitua | 0,7 g |
| C-vitamiini | 30 mg |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 30 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat
