Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Ahvenanmaan 350g Kermajuusto 4 kk kypsytetty
Kaikki Ahvenanmaan-tuotteetNoin5,95 €
Vertailuhinta 17,00 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Ahvenanmaalainen pehmeä ja mieto koko perheen makuun sopiva kermajuusto, kypsytetty 4 kuukautta.
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
Pastöroitu MAITO, MAITOhapate, suola, juoksete (eläinperäinen), happamuudensäätöaine E509, säilöntäaine E235, E252
Yhteystiedot
Ålandsmejeriet Finland Ab Oy
Ahtonkaari 3, 21420 Lieto
https://www.alandsmejeriet.fi
EAN
6407204004003
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 600 kJ / 380 kcal |
| Rasvaa | 31 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 18 g |
| Hiilihydraattia | 0 g |
| - josta sokereita | 0 g |
| Proteiinia | 25 g |
| Suola | 1,30 g |
| Kalsium | 780 mg |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

