Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Ahvenanmaan 350g Maasdamjuusto 6 kk kypsytetty
Kaikki Ahvenanmaan-tuotteetNoin5,92 €
Vertailuhinta 16,91 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Ahvenanmaalaiselle maasdam juustolle ominainen pähkinäinen maku syntyy erityisen kypsytysprosessin aikana. Juusto on erinomainen herkku…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
Pastöroitu MAITO, MAITOhapate, suola, juoksete (eläinperäinen), happamuudensäätöaine E509, säilöntäaine E235, E252
Yhteystiedot
Ålandsmejeriet Finland Ab Oy
Ahtonkaari 3, 21420 Lieto
https://www.alandsmejeriet.fi
Markkinoija
Ålandsmejeriet Finland Ab Oy
Ahtonkaari 3, 21420 Lieto
EAN
6407204004041
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 500 kJ / 360 kcal |
| Rasvaa | 28 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 15 g |
| Hiilihydraattia | 0 g |
| - josta sokereita | 0 g |
| Proteiinia | 27 g |
| Suola | 1,20 g |
| Kalsium | 780 mg |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

