Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Suomen kesässä kasvaneet kotimaiset pakasteherneet ovat maultaan erityisen aromikkaita ja makeita. Apetitin herneet pakastetaan kahden tunnin sisällä…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
Luomu herne.
Yhteystiedot
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
Valmistaja
Apetit Ruoka Oy
PL 1001, 27801 Säkylä
EAN
6430104920357
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
PAKASTE, tuote säilyy pakastelämpötilassa (-18 °C tai kylmemmässä), ks. parasta ennen -merkintä. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen.
Käyttöohje
Mikroaaltouunissa: Kuumenna herneet astiassa täydellä teholla (800 W) 5 minuuttia. Kattilassa: Lisää herneet vähään (n. 1 dl) kiehuvaan veteen ja keitä 2 minuuttia. Valuta siivilässä.
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 310 kJ / 75 kcal |
| Rasvaa | 0,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,2 g |
| Hiilihydraattia | 9,5 g |
| - josta sokereita | 5,3 g |
| Proteiinia | 5,6 g |
| Suola | 0,00 g |
| Ravintokuitua | 3,1 g |
| Natrium | 0 mg |
Sijainti myymälässä
Sijainti myymälässä
Myymälä: Prisma Kaari KannelmäkiHyllyväli: 33 Prisma Kaari Kannelmäki -myymälän osoite ja aukioloajat


