Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Ei valikoimassa
Atria Kanan Fileesuikale Salsa 480g
Kaikki Atria-tuotteetNoin4,89 €
Vertailuhinta 10,19 €/kg
Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
'Salsa-marinoitu kanan fileesuikale on herkullinen ja helposti valmistettavassa. Voit valmistaa salsa-marinoidut kanan fileesuikaleet esimerkiksi…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
broilerin fileesuikale (78 %), vesi, tomaattijauhe, jodioitu suola, mausteet (mm. jalapeno, korianterinlehti, valkosipuli, chili, juustokumina), sokeri, aromit (mm. paprika), rapsiöljy, sakeuttamisaine ksantaanikumi, säilöntäaineet (kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti). Broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407810013901
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 353 kJ / 83 kcal |
| Rasvaa | 1 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 0,3 g |
| Hiilihydraattia | 1,1 g |
| - josta sokereita | 0,6 g |
| Proteiinia | 17 g |
| Suola | 1,00 g |
| Rauta | 1,6 mg |
| Ravintokuitua | 0,3 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

