Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria kanan hunajamarinoitu varras on erityisesti lasten mieleen oleva herkku. Valmistat vartaat helpoiten grillissä tai uunissa. Suuresta…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
broilerinliha (66 %), vesi, sokeri, mausteet (mm. valkosipuli, chili, paprika, mustapippuri, kaneli, juustokumina), punaviinietikka, glukoosisiirappi, sakeuttamisaineet (E 401, E 415, E 407a), tomaattijauhe, happamuudensäätöaineet (E 516, sitruunahappo), jodioitu suola, etikka, hunaja, aromit, hydrolysoitu maissiproteiini, savuaromi, säilöntäaineet (E 202, E 211). Broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407830039356
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 562 kJ / 134 kcal |
| Rasvaa | 6,6 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 1,7 g |
| Hiilihydraattia | 5,9 g |
| - josta sokereita | 4,3 g |
| Proteiinia | 12 g |
| Suola | 1,10 g |
| Ravintokuitua | 1 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


