Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Kuoreton grillinakki Kunnon Arkeen isossa pakkauksessa isommallekin joukolle. Nakki sopii monipuoliseen ruoanlaittoon ja arjen pelastus on vaikkapa…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
vesi, koneellisesti eroteltu siipikarjan- ja viljaporsaanliha (Suomi), perunatärkkelys, siipikarjanrasva, broilerinliha, viljaporsaanliha, naudanliha, silava, kamara, jodioitu suola, perunakuitu, stabilointiaine E 450, dekstroosi, naudan sidekudosproteiini, savuaromi, naudan rasva, aromit (mm. paprika), hapettumisenestoaine E 301, säilöntäaine natriumnitriitti. Broilerin-, viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870075406
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 903 kJ / 218 kcal |
| Rasvaa | 17 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 5,2 g |
| Hiilihydraattia | 7,5 g |
| - josta sokereita | 0,7 g |
| Proteiinia | 8,3 g |
| Suola | 2,00 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

