Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria Kunnon Arki Uunilenkki on nimensä mukaisesti kunnon ruokaa toimivaan arkeen. Uunimakkara toimii loistavasti perinteisen muusin kanssa ja…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
vesi, koneellisesti eroteltu siipikarjanliha (Suomi), perunatärkkelys, naudanliha, kamara, broilerinliha, siipikarjanrasva, naudan sidekudosproteiini, jodioitu suola, stabilointiaine E 450, sokeri, dekstroosi, mausteet (mm. valkopippuri, korianteri, muskottipähkinä, paprika), naudan rasva, hapettumisenestoaine E 301, maltodekstriini, aromit (mm. muskottipähkinä), säilöntäaine natriumnitriitti. Viljaporsaan-, naudan- ja broilerinlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870073396
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 700 kJ / 168 kcal |
| Rasvaa | 11 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 3,6 g |
| Hiilihydraattia | 8,8 g |
| - josta sokereita | 0,3 g |
| Proteiinia | 8,6 g |
| Suola | 1,80 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


