Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Perunamuusi sopii erilaisten kastikkeiden, lihan ja kalan lisukkeeksi. Laktoositon Atrian valmis perunasose on valmistettu perunasta,…
Valmistusmaa
Suomi
Allergeenit
Maito
Ainesosat
peruna (72 %), vesi, laktoositon KERMA, laktoositon VOI, jodioitu suola
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
2005887200008
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 402 kJ / 96 kcal |
| Rasvaa | 4,8 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 2,8 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 1 g |
| Proteiinia | 1,5 g |
| Suola | 0,75 g |
| Ravintokuitua | 0,7 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |

