Ladataan...
Vaihda kieltä
Ändra språk

Pakkausmerkinnät
Pakkausmerkinnät
Tuotetiedot
Tuotetiedot
Atria Takkalenkki on maistuva, perinteinen lenkkimakkara vaikkapa takkatulen loimussa nautiskeluun. Kokeile Takkalenkkiä myös pizzassa! Laita uuni…
Valmistusmaa
Suomi
Ainesosat
liha (viljaporsas, nauta), vesi, perunatärkkelys, silava, kamara, stabilointiaineet (E 1412, E 450), koneellisesti eroteltu viljaporsaanliha (Suomi), jodioitu suola, dekstroosi, naudan rasva, hapettumisenestoaine E 301, aromit (mm. muskottipähkinä), säilöntäaine natriumnitriitti. luonnonsuoli (sika). Viljaporsaan- ja naudanlihan alkuperä Suomi
Yhteystiedot
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Valmistaja
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407870074003
Päivitämme palvelun tuotetietoja aktiivisesti. Suosittelemme kuitenkin tarkistamaan ainesosat aina myös myyntipakkauksesta.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
Säilytysohje
Säilytys alle +6 °C
Ravintosisältö
Ravintosisältö
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Energia | 1 057 kJ / 255 kcal |
| Rasvaa | 20 g |
| - josta tyydyttyneitä rasvoja | 7,9 g |
| Hiilihydraattia | 11 g |
| - josta sokereita | 0,8 g |
| Proteiinia | 7,8 g |
| Suola | 2,00 g |
| Ravintokuitua | 0 g |
| Ravintoarvoilmoitus | 100 g |
|---|---|
| Laktoosia | 0 g |


